Op dinsdag 28 juni heeft GroenLinks wethouder Mattias Gijsbertsen het ecoduct Meedenpad over de Oostelijke Ringweg geopend. Het is het eerste ecoduct dat in een stedelijk gebied in Nederland is aangelegd. Ook is een groot interactief infopaneel in de vorm van een picknicktafel onthuld aan de voet van de oostelijke hellingbaan.

In de gemeente Groningen wordt het groen op ecologische manier beheerd waardoor steeds meer diersoorten zich prima thuis voelen in de stad. Door de aanleg van groene corridors ontstaat een netwerk van groen waarin de dieren vrij rond kunnen trekken. Voor soorten als egels, reeën, hazen en vossen is het Meedenpad  de beste plek om de oversteek te maken over de Oostelijke Ringweg. Er is hier weinig bebouwing, het ligt in de luwte van de woonomgeving en er zijn nagenoeg geen barrières. Bovendien is de toegang naar het ecoduct goed in te richten voor de dieren. Langs het Meedenpad is een ‘hellingbaan’ met struiken, bloemen en stronken waarlangs dieren naar het ecoduct worden geleid.

Bottelrozen

Dit uniek stedelijk ecoduct biedt zo’n 4 meter ruimte aan fietsers en wandelaars en 3,5 meter aan de dieren. De banen worden van elkaar gescheiden door een haag van bottelrozen. Op een groot interactief infopaneel kunnen geïnteresseerden zelf de diersporen verzamelen en analyseren welk dier er die nacht of dag het ecoduct is gepasseerd.

Oostelijke Ringweg

De aanleg van het ecoduct is een onderdeel van het project Oostelijke Ringweg en een samenwerking tussen de gemeente Groningen en de provincie Groningen, die de werkzaamheden heeft uitgevoerd.