Op verzoek van GroenLinks heeft wethouder van Keulen gezegd te gaan onderzoeken of een experiment met wasbare luiers uitgevoerd kan worden. Deze toezegging deed hij afgelopen woensdag 9 december tijdens de bespreking van het afvalbeheerplan 2016-2020.
In het nieuwe afvalbeheerplan wordt voorgesteld om Diftar in te voeren. Dit houdt in dat bewoners van Groningen betalen voor hun hoeveelheid restafval. GroenLinks is een groot voorstander van het systeem van Diftar. Het doet recht aan het principe de vervuiler betaalt. Omdat mensen beloond worden als ze weinig afval aanbieden leidt dit in andere steden tot aanzienlijke vermindering van afval dat niet meer hergebruikt kan worden. Deze week neemt de gemeenteraad hierover een besluit.
Bewustwording is in het systeem van Diftar erg belangrijk. Ouders met kinderen in de luiers zullen meer moeten betalen als zij wegwerpluiers gebruiken. Een wasbare luier is niet alleen veel milieuvriendelijker maar ook bij invoering van Diftar een stuk goedkoper dan het wegwerpalternatief. In Hengelo is een soortgelijke pilot uitgevoerd, met een positief resultaat. 67% van de deelnemers vond de wasbare luier een goed alternatief voor de wegwerpluier.